Jūs atrodaties šeit

15.– 16.jūnijā Rīgā norisinājās EJTN Ģenerālā Asambleja

19 Jūnijs, 2015 - 10:20

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros Latvijā 15. – 16. jūnijā norisinājās Eiropas Juridiskās tālākizglītības tīkla (EJTN) Ģenerālā Asambleja. LTMC kā EJTN biedrs bija atbildīgs par šī pasākuma organizēšanu un norisi. Bijām pagodināti, uzzinot, ka interese par Ģenerālo Asambleju šogad ir īpaši liela un uz pasākumu ieradās vairāk kā 100 delegāti.

Ģenerālās Asamblejas laikā tiek pārrunāti un pieņemti svarīgi lēmumi par vispārēju EJTN darbību un attīstību. Pirmā diena vairāk tika veltīta atskaitēm par padarīto, kurā biedri, novērotāji, partneri un viesi tika iepazīstina ar iepriekšējā gada pārskatu un informēti par 2014.gadā veiktajām aktivitātēm. Ģenerālās Asamblejas pirmās dienas noslēgumā biedri piedalījās kopīgā darba grupā, kurā delegātus rosināja domāt par EJTN vērtībām, kas otrās dienas noslēgumā tika ilustrētas ar Smilšu kino palīdzību. 

Smilšu kino projekcija uz ekrāna. Bilde no Kventina Baltazārta (EJTN administrācijas vadītājs) personīgā arhīva

Otrā Ģenerālās Asamblejas diena tika veltīta EJTN darba grupām, kurās tika iepazīstināts ar plānotajām aktivitātēm 2016. gadā un pārrunāti jautājumi, ko papildinot darba grupu darbu varētu pilnveidot un uzlabot ES tiesnešiem un prokuroriem nodrošinātie mācību pasākumi.  

Ģenerālā Asambleja vienbalsīgi apstiprināja Zviedrijas Prokuratūru par pilntiesīgu EJTN biedru. 

No kreisās: Tiesnesis Wojciech Postulska kungs (EJTN ģenerālsekretārs), 
Irēna Kucinas kundze (Tieslietu ministrijas Valsts sekretāra vietniece tiesu jautājumos), 
Fransisco Fonseca Morillo kungs (Tieslietu un patērētāju tiesību ģenerāldirektorāta direktors, Eiropas Komisija), 
Solvita Kalniņa-Caunes kundze (Latvijas Tiesnešu mācību centra direktore), Edvīns Balševica kungs (Tiesu administrācijas direktors).