Jūs atrodaties šeit

Lektoru skola

LEKTORU SKOLA  

mācīšana ar prieku un iedvesmu! 

 

Lektoru skola ir viens no LTMC darbības virzieniem pieaugušo tālākizglītības jomā. LTMC 20 gadu darbības laikā ir uzkrājis lielu pieredzi pieaugušo izglītošanā un 2013. gadā izveidoja izglītības programmu Lektoru skola.

Sākotnēji Lektoru skolā mācījās tikai tiesneši un citi juridisko profesiju pārstāvji - lektori.

Šobrīd vēlamies dalīties savās zināšanās un pieredzē, līdz ar ko atveram Lektoru skolas durvis ikvienam interesentam, kurš ikdienā, strādājot savā “pamata profesijā”, ir uzņēmies papildu izaicinājumu – dalīties savā pieredzē un mācīt savus kolēģus vai citus pieaugušos.
 

Lektoru skolas programma ir apstiprināta un ieguvusi pieaugušo neformālās izglītības programmas licenci Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā.

Lektoru skolu veido 4 mācību moduļi: 

 

 Pieaugušo mācīšanās un sadarbība 21. gadsimtā   >>> mani šis interesētu     

 Jaunās tehnoloģijas pieaugušo mācībās    >>> mani šis interesētu

 Mērķi un rezultāti pieaugušo mācībā    >>> mani šis interesētu

 Uzstāšanās māksla   >>> mani šis interesētu

 

Lektoru skolas stāsts

LTMC galvenā izglītojamā auditorija ir tiesneši, līdz ar ko vairākus gadus atpakaļ secinājām, ka, ja mums būtu vairāk tiesnešu-lektoru, kuri būtu prasmīgi dalīties savā pieredzē ar kolēģiem mūsu semināros, tiesu sistēma kopumā iegūtu vairāk, tiesu darbā iesaistītajiem kļūstot zinošākiem un pārliecinātākiem. Tas mūs pamudināja uzsākt pieredzējušu tiesnešu izglītošanu lektorēšanas un semināru vadīšanas prasmēs.

Organizējot šīs mācības, esam sapratuši, ka mācīt pieredzes bagātus profesionāļus jaunās prasmēs ir kā piedāvāt staigāt vairākās “profesionālajās kurpēs”. Tas ir gan izaicinājums, gan liels ieguvums abām pusēm. Cilvēki mums apkārt kļūst zinošāki un pārliecinātāki par savām dažādajām profesionālajām lomām. Par Lektoru skolas vērtībām uzskatām cieņu pret dalībnieku profesionālo pieredzi un iedvesmošanu jauniem izaicinājumiem lektorēšanas praksē.

 

Vairāk informācijas par Lektoru skolu:

Inese Avota, tel. 6789 5874, inese [at] ltmc [dot] lv

LTMC programmu vadītāja