Jūs atrodaties šeit

LTMC norisinājās starptautiska konference „Prokuratūra, ar kuru es lepojos”

29 Oktobris, 2014 - 16:55

Latvijas Tiesnešu mācību centrā 2014.gada 20.-21.oktobrī norisinājās starptautiska konference „Prokuratūra, ar kuru es lepojos”, kurā piedalījās 65 virsprokurori un virsprokuroru vietnieki no visas Latvijas.

Konferences ietvaros uzrunu par Latvijas Republikas Prokuratūras nākotni teica Latvijas Republikas Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Pieredzē  par prokuroru kompetenču definēšanu un attīstīšanu, prokurora lomu sabiedrībā un pārmaiņu ieviešanas procesiem dalījās ārvalstu eksperti Henrik Blichmann, Dānijas prokuratūras Personālvadības nodaļas Izglītības un attīstības daļas prokurors, Kirsten Dybkjær, Personālvadības nodaļas vecākā konsultante,  un Nicklas Lagrell, Zviedrijas prokuratūras Apmācību daļas vadītājs.
Konferencē uzstājās arī viena no rokasgrāmatas „Ilgtermiņa mācību stratēģija Latvijas prokuroriem” autorēm Ilona Kronberga, kura runāja par prokurora lomu sabiedrībā un tieslietu sistēmā, kā arī iepazīstināja ar aptaujas anketas rezultātiem par prokuroru darbu, kuras respondenti bija gan sabiedrība, gan paši prokurori.

Konferences dalībnieki piedalījās world cafe darba grupās, kurās meklēja atbildes uz jautājumiem – kādai jābūt prokuratūrai Latvijā, kādam kompetencēm jāpiemīt prokuroram un kā ieviest pārmaiņas? Darba grupu rezultātus prezentēja grupu moderatori no prokuroru vidus.

Konference tapusi projekta „Ilgtermiņa mācību stratēģijas Latvijas prokuroriem attīstība un ieviešana” ietvaros. Projekts īstenots Nordplus pieaugušo tālākizglītības programmas ietvaros, ar Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūras un Latvijas Tiesnešu mācību centra līdzfinansējumu.