Jūs atrodaties šeit

Norisinājās starptautisks seminārs "Efektīvi līdzekļi cīņā ar naudas atmazgāšanu"

16 Oktobris, 2015 - 16:14

12.-13.oktobrī norisinājās starptautisks seminārs „Efektīvi līdzekļi cīņā ar naudas atmazgāšanu”, kurā piedalījās tiesneši, tiesnešu palīgi, prokurori, advokāti un VID Finanšu policijas darbinieki, kopumā semināru apmeklēja 71 dalībnieks.

Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar Latvijas, Vācijas un Lielbritānijas praksi noziedzīgi iegūtu līdzekļu apkarošanas lietās, tika salīdzināta prakse un apspriesti vairāki kāzusi, kā rezultātā raisījās aktīva diskusija par aktuāliem jautājumiem šo lietu izskatīšanā.

Par Latvijas praksi šajos jautājumos runāja Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieks Viesturs Burkāns. Par Lielbritānijas Noziedzības apkarošanas Aģentūras (NAA) darbu un praksi naudas atmazgāšanas lietās uzstājās Diks Goulds (Dick Gould) NAA Finanšu noziegumu izmeklēšanas tīkla vadītājs. Par Vācijas praksi un atbildīgo institūcijas darbu saistībā ar finanšu noziegumiem stāstīja Stefans Trunks (Stefan Trunk), Duisburgas prokuratūras ekonomisko noziegumu nodaļas virsprokurors un Maikls Bolzs (Michael Bolz), Frankfurtes prokuratūras prokurors.

Seminārs tika organizēts projekta „Tiesu sistēmas dalībnieku un citu juridisko profesiju pārstāvju starpdisciplināras mācības par finanšu un ekonomisko noziegumu izcelsmi un tiesu praksi” ietvaros. Projektu finansē Eiropas Komisijas Iekšlietu direktorāta Noziedzības novēršanas un apkarošanas programma; līdzfinansē LTMC, LR Prokuratūra, Valsts ieņēmumu dienests, Latvijas Zvērinātu advokātu padome, Vācijas Starptautiskās juridiskās sadarbības fonds., un šis bija viens no noslēdzošajiem pasākumiem šī projekta ietvaros.

Līdz šim šī projekta ietvaros LTMC jau ir noorganizējis 86 seminārus par dažādiem ar finanšu noziegumiem saistītiem jautājumiem un ir apmācījis 1435 (unikālie apmeklētāji) tiesnešus, tiesnešu palīgus, zvērinātus advokātus, prokurorus un VID darbiniekus. 

 

Ar finansiālu Eiropas Savienības programmas “Noziedzības novēršana un apkarošana” atbalstu,

Eiropas Komisijas Iekšlietu direktorāts