Jūs atrodaties šeit

Rīgā ir noslēdzies THEMIS jauno tiesnešu un prokuroru konkurss

14 Aprīlis, 2016 - 18:16

Šodien Latvijas Tiesnešu mācību centrā (LTMC) noslēdzās Eiropas Juridiskās tālākizglītības tīkla (EJTN) konkurss THEMIS pirmais pusfināls “Pārrobežu sadarbība krimināltiesībās”.

Uzvarētāji ir Austrijas komanda ar referātu par „Cilvēku kontrabandu”.

LTMC pirmo reizi organizēja šo konkursu savās telpās un uzņēma astoņas komandas no septiņām valstīm - Austrijas, Bulgārijas, Itālijas, Portugāles, Rumānijas, Ungārijas un divas komandas no Francijas. Konkursa norises laiks bija no 12. līdz 14. aprīlim.

THEMIS ir viena no EJTN pamatprogrammām un šajās sacensībās piedalās jauno tiesnešu un prokuroru komandas no dažādām ES dalībvalstīm. Pirms konkursa norises 3 dalībnieku komandai ir jāsagatavo referāts, kuru sacensību laikā jāprezentē žūrijai. Referātu tēmām ir jābūt inovatīvām un jāskar problēmjautājumi, kas ir aktuāli gan nacionālā, gan Eiropas līmenī.

Dalība sacensībās ir iespēja sajust kopējās vērtības ES tiesību telpā, dalīties pieredzē un diskutēt par kopīgajiem jauno profesionāļu izaicinājumiem. Tā ir iespēja iepazīt citu valstu tiesu sistēmu un veidot kontaktus ar saviem kolēģiem ES dalībvalstīs.

Krimināltiesību pusfināla žūrijas komisiju veidoja tiesnesis Stefans Haberlands (Stephan Haberland) no Vācijas, Tomass Ostropolski (Tomasz Ostropolski) no Polijas Republikas Tieslietu ministrijas un Jūlija Muraru-Kļučica no Latvijas Republikas Tieslietu ministrijas.

EJTN ģenerālsekretārs tiesnesis Vojčeks Postulski (Wojciech Postulski) THEMIS pusfināla noslēguma runā norādīja, ka visas komandas, kuras piedalās THEMIS sacensībās, jau ir uzvarētāji, jo viņiem ir iespēja padziļināt savas zināšanas un pārbaudīt savas praktiskās spējas referātu rakstīšanā un prezentēšanā, argumentācijā un debatēs.

Latvijas jauno tiesnešu komanda THEMIS sacensībās šogad piedalīsies apakšgrupā, kuras tēma ir „Tiesnešu ētika un profesionālā darbība”. Sacensības notiks jūnijā Slovākijas Tiesnešu akadēmijā.

THEMIS sacensības norisinās angļu valodā.