Jūs atrodaties šeit

Šonedēļ ar prieku mācībās sagaidām tiesnešu amata kandidātus un jaunos tiesnešus!

21 Augusts, 2015 - 14:41

17. augustā Latvijas Tiesnešu mācību centrā (LTMC) mācības uzsāka 14 tiesnešu amata kandidāti un jaunie tiesneši. Topošajiem un jaunajiem tiesnešiem tiek organizētas sešu nedēļu mācību kurss, kurā tiek stiprinātas tiesnešu juridiskās zināšanas, attīstītas tiesneša amatam nepieciešamās prasmes un veicināta dalībnieku personīgā izaugsme.

 


 Semināra dalībnieki un LTMC programmu vadītājas 

 

LTMC ar mācību procesu dod ieguldījumu tiesvedības kvalitātē un ir izvirzījis augstus standartus mācību procesam. Jauno tiesnešu mācības ir liels izaicinājums LTMC, jo mēs apzināmies, cik būtiski jaunajiem kolēģiem ir sniegt pirmo priekšstatu par sistēmas vērtībām, dažādajām tiesneša lomām, kā arī stiprināt pārliecību, ka tiesnesis ir ne vien augsti kvalificēts jurists, bet arī līdzsvarots un sirds gudrs cilvēks, kura viedoklī ieklausās sabiedrība.

Pirmās mācību nedēļas veltītas tiesneša amata prasmju attīstībai, apgūstot tādas svarīgas amata jomas kā tiesneša loma un ētika, tiesas procesa vadīšanas un uzstāšanās prasmes. Liela uzmanība tiek veltīta saskarsmes prasmēm ar lietas dalībniekiem, kolēģiem un plašāku sabiedrību. Tiesneša amata prasmju mācību ietvaros ietvertas tēmas, kuras pilnveido zināšanas un prasmes par procesuālo normu pielietošanu, kā arī veicina tiesnešu personības izaugsmi.

Kopumā LTMC programma tiesnešu amata kandidātiem un jaunajiem tiesnešiem ietver mācības par pamatjautājumiem civiltiesību, krimināltiesību, cilvēktiesību un starptautisko tiesību jomām, kā arī ietver tēmas par valodas prasmēm, datorprasmēm un citiem jautājumiem.

Tiesnešu amata kandidātu programmu LTMC izstrādāja sadarbībā ar Mācību programmu darba grupu, kuru veido 21 eksperts no dažādām tiesību nozarēm. Mācību programma aprobēta 2014. gadā. Visas mācības LTMC tiek izstrādātas un ieviestas saskaņā ar ISO 9000 kvalitātes sertifikātu.

2015. gadā mācības norisināsies laika posmā no augusta līdz decembrim.

 

Papildus informācija -  Inese Avota, LTMC programmu vadītāja, inese [at] ltmc [dot] lv, tālr. 67895880